Dom

Budownictwo drewniane, a w szczególności o konstrukcji ryglowej, stanowi charakterystyczny pejzaż wsi na Przedgórzu Sudeckim. Nasz dom jest przykładem wiernie odtworzonej konstrukcji charakterystycznej dla architektury wiejskiej w tej okolicy. „Gierczynówka” to jeden ze starszych zachowanych domów budownictwa sudeckiego w tej okolicy. Został wyremontowany z dbałością o jego wygląd pierwotny.

Podczas trwających kilka lat prac remontowych zostały odtworzone takie elementy jak okna drewniane skrzynkowe z ich charakterystycznym układem, okna-lukarny na piętrze czy niektóre elementy stolarki wewnętrznej, jak np. oryginalne stropy belkowe. Elementy te wraz z wystrojem wnętrz tworzą niepowtarzalny klimat starego wiejskiego domu.

„Gierczynówka” to idealne miejsce do wypoczynku rodzinnego lub towarzyskiego. Można tu świętować uroczystości rodzinne, spotkać się z przyjaciółmi lub spędzić aktywnie czas korzystając z pobliskich atrakcji turystycznych.

Do dyspozycji gości jest rozległa działka z sadem owocowym, placem zabaw dla dzieci i miejscem do biesiadowania.  Na terenie posesji znajduje się również miejsce na grilla i ognisko, budynek gospodarczy oraz parking. Dodatkową atrakcję stanowi szum górskiej rzeczki Czarnotki, której strumień przepływa przez teren działki.

Niewątpliwym atutem „Gierczynówki” jest stara piwniczka wykonana z kamienia łupkowego, która dzisiaj pełni rolę spiżarni.