Gierczynówkawiejski dom

dom_pic

Budownictwo drewniane, a w szczególności o konstrukcji ryglowej stanowi charakterystyczny pejzaż wsi na Przedgórzu Sudeckim. Nasz dom jest przykładem wiernie odtworzonej konstrukcji charakterystycznej dla architektury wiejskiej w tej okolicy. „Gierczynówka” to jeden ze starszych zachowanych domów budownictwa sudeckiego w tej okolicy, został wyremontowany z należytą pieczołowitością i dbałością o jego wygląd pierwotny. (więcej)

 

Podczas trwających kilka lat prac remontowych zostały odtworzone takie elementy jak okna drewniane skrzynkowe z ich charakterystycznym układem, okna-lukarny na piętrze czy niektóre elementy stolarki wewnętrznej, jak np. oryginalne stropy belkowe. Elementy te wraz z wystrojem wnętrz tworzą niepowtarzalny klimat starego wiejskiego domu. (foto historia)

 

dom_pic2

"Gierczynówka" to idealne miejsce do wypoczynku rodzinnego lub towarzyskiego, to miejsce gdzie można świętować uroczystości rodzinne, spotkać się z przyjaciółmi lub spędzić aktywnie czas korzystając z pobliskich atrakcji turystycznych. Rozległa działka z sadem owocowym, placem zabaw dla dzieci i miejscem do biesiadowania, to zalety miejsca, gdzie bezpiecznie i przytulnie można spędzać czas z rodziną. Na terenie posesji znajduje się również miejsce na grilla i ognisko, budynek gospodarczy oraz parking. Dodatkową atrakcję stanowi szum górskiej rzeczki Czarnotki, której strumień przepływa przez teren działki często można w nim dostrzec spore pstrągi. Niewątpliwym atutem "Gierczynówki" jest stara piwniczka wykonana z kamienia łupkowego, która dzisiaj pełni rolę swoistej spiżarni. (galeria)

 

Atmosfera czasów minionych potęgująca nastrój relaksu i zadumy, połączona ze współczesnymi wygodami naszego domu to podstawowe atuty udanego wypoczynku w „Gierczynówce”. Nasz dom położony jest w środkowej części wioski Gierczyn na ogrodzonym terenie o powierzchni 16 arów. Kilka słów o nasze wsi. (więcej)

 

„Budownictwo drewniane, a w szczególności o konstrukcji ryglowej stanowi charakterystyczny pejzaż wsi na Przedgórzu Sudeckim. Nasz dom jest przykładem wiernie odtworzonej konstrukcji charakterystycznej dla architektury wiejskiej w tej okolicy. „Gierczynówka” to jeden ze starszych zachowanych domów budownictwa sudeckiego w tej okolicy, został wyremontowany z należytą pieczołowitością i dbałością o jego wygląd pierwotny. (więcej)